Laser femtosekundowy WaveLight® FS200

Szybsze działanie lasera femtosekundowego


Laser femtosekundowy WaveLight® FS200 zapewnia wysoką częstotliwość powtarzania, umożliwiającą sprawne formowanie płatka rogówki o małym standardowym odchyleniu grubości; małe ognisko i specjalny standard cięcia umożliwiające maksymalne ograniczenie występowania warstw nieprzejrzystych pęcherzyków (ang. Opaque Bubble Layers — OBL); niską energię impulsu umożliwiającą wykonanie nacięć o ostrych krawędziach, uzyskanie gładkości zrębu oraz łatwego do uniesienia płatka rogówki.

Laser femtosekundowy WaveLight® FS200 zapewnia precyzyjne i sprawne wykonywanie zabiegów, przynoszących u pacjentów wiarygodne rezultaty. Konstrukcja lasera została w ergonomiczny sposób zoptymalizowana, aby umożliwić połączenie z laserem ekscymerowym WaveLight® EX500 i systemem diagnostyki chirurgicznej w ramach zestawu urządzeń laserowych WaveLight® Refractive Suite.

W przypadku wysokozaawansowanych zabiegów LASIK laser femtosekundowy WaveLight® FS200 zapewnia niestandardowe funkcje formowania płatka, odpowiadające indywidualnemu ustawieniu rozmiaru i kształtu płatka, regulację pozycji i wielkości odchylenia oraz zmienne kąty nacięcia bocznego.

Działanie lasera femtosekundowego WaveLight® FS200 obejmuje:

 • Wycinanie płatka (otwarta platforma, dostępne różne wzory nacięć)
 • Segmenty pierścienia śródrogówkowego
 • Keratoplastykę warstwową, perforującą (bardzo duża głębokość penetracji, odpowiadająca grubości materiału pochodzącego od dawcy) i drążącą, możliwą do wykonania z dostosowaniem do indywidualnych kształtów rogówki.
 • Metodę z wytworzeniem cienkiego płatka (sub-Bowman Keratomileusis)

Dzięki optymalnej częstotliwości powtórzeń i specjalnemu algorytmowi skanującemu laser femtosekundowy WaveLight® FS200 łączy optymalny poziom energii i parametrów rozstawu, zapewniając pacjentom sprawnie i precyzyjnie przeprowadzone leczenie. Skuteczne działanie efektu zniszczenia próbki oraz nachylenie fali uderzeniowej prowadzi do rozdzielenia tkanki dzięki minimalnej indukcji energii.

Zaawansowane skanowanie liniowe umożliwiające skuteczne przeprowadzenie zabiegów zapewnia:

 • Jednoosiową interpolację, zmniejszającą ilość wywoływanych błędów
 • Optymalizację separacji liniowej i punktowej w celu uzyskiwania gładszych powierzchni
 • Zwartą plamkę lasera, zapewniającą poszczególnym profilom cięcia geometrię w technologii PerfectPulse Technology®
 • Lepsze zarządzanie warstwami nieprzejrzystych pęcherzyków (OBL), pozwalające zmniejszyć ich występowanie do minimum, zapewniając większą skuteczność zabiegów.

Zaawansowana technologia ssania posiadająca sprawnie działające czasowe włączanie i wyłączanie ssania, zwiększa wygodę pacjentów i zapewnia lepszą regenerację wzroku dzięki innowacyjnemu pierścieniowi ssącemu oraz konstrukcji z interfejsem pacjenta.

 • Przyłączenie pierścienia ssącego z interfejsem pacjenta jest możliwe dzięki stożkowatemu kształtowi nasadki spłaszczającej, co zapewnia jej płynne dopasowanie i lepszą możliwość obsługi przez lekarza.
 • Unikatowa konstrukcja pierścienia ssącego pomaga zintegrowanym elementom dystansowym zminimalizować zmianę naturalnego kształtu oka podczas ssania, zapewniając prawidłowe podciśnienie w całej strefie nacisku. W wyniku tego powstaje niskie ciśnienie śródoperacyjne, które pomaga w regeneracji wzroku i gojeniu się ran.
 • System ten jest wyposażony w dwie różne pompy próżniowe sterowane za pomocą czujników, a procesy automatycznej aplanacji i sterowania podciśnieniem są monitorowane, co zapewnia zwiększone bezpieczeństwo pacjentów. Dzięki zasadzie sygnalizacji świetlnej, w czasie trwania całego zabiegu wskazywany jest poziom podciśnienia, zapewniając automatyczne zatrzymanie procesu cięcia w przypadku utraty próżni.
 • Po nałożeniu pierścienia ssącego pacjenci utrzymują zdolność widzenia aż do momentu rozpoczęcia się procesu pełnej aplanacji, co pozwala na lepszą współpracę z pacjentem podczas zabiegu.

Wyjątkowa konstrukcja interfejsu pacjenta

 • Specjalna konstrukcja interfejsu pacjenta jest przystosowana zarówno do oczu osadzonych w typowy sposób, jak i do oczu osadzonych głęboko. Taka konstrukcja umożliwia także formowanie dużych płatków (do 10 mm), co jest szczególnie przydatne w leczeniu nadwzroczności.
 • W konstrukcja interfejsu pacjenta charakteryzuje się płaską powierzchnią zapewniającą stały rozkład energii w kierunku powierzchni obwodowej.
 • Automatyczna kalibracja interfejsu poszczególnych pacjentów następuje przed każdym zabiegiem poprzez zastosowanie korygowanej laserowo interferometrii w celu zminimalizowania tolerancji produkcyjnej szkła znajdującego się w interfejsie pacjenta oraz maksymalnego zwiększenia stałych rezultatów.

Laser femtosekundowy WaveLight® FS200 pozwala na konsekwentne tworzenie wysokiej jakości płatków dzięki zmniejszeniu standardowego odchylenia grubości płatka, od obszaru centralnego do zewnętrznej krawędzi płatka.

 • Wysokoprecyzyjny algorytm skanowania w połączeniu z wiązką Gaussa zapewnia gładkość ablacji, bez bruzd i wypukłości.
 • Dzięki procedurze kalibracji i zatwierdzania zautomatyzowana dzienna kalibracja lasera femtosekundowego gwarantuje lekarzowi i personelowi wiarygodne i spójne rezultaty.
 • Pomiary wykonywane przez czujnik w wielu punktach wzdłuż ścieżki wiązki lasera zapewniają kontrolę jakości energii i wiązki, zapewniając wysoką jakość profilu formowania plamek i wiązek.

Mikroskop o wysokiej rozdzielczości zapewnia doskonałą ciągłą widoczność w trakcie trwania całego zabiegu dzięki ustawieniom powiększenia zdefiniowanym dla procesów przyłączania i cięcia.

Przyjazny interfejs użytkownika nie wymaga od lekarza długiej nauki obsługi, zapewniając całkowitą widoczność wszystkich aspektów procedury przez mikroskop lub na ekranie, gwarantując zwiększone bezpieczeństwo pacjenta. W celu ułatwienia wymiany danych i wyświetlania obrazu wideo dostępne jest również wyjście S-Video.

Zastosowano możliwość regulowania centracji płatka po zakończeniu ssania i aplanacji, zapewniając dokładniejsze umieszczenie płatka i sprawniejszą obsługę pacjentów.

Ruchomy manipulator drążkowy można przestawić na tryb obsługi prawą lub lewą ręką.

Ramię lasera z napędem silnikowym porusza się po osiach x, y i z, co umożliwia jego łatwe i szybkie ustawienie.

Laser femtosekundowy WaveLight® FS200 posiada łatwy w czyszczeniu interfejs operatora obejmujący urządzenia zintegrowane z laserem: klawiaturę, panel sterowania i monitor o wysokiej rozdzielczości.

Dzięki niewielkim wymaganiom przestrzennym oraz obniżonej wrażliwości na warunki środowiskowe (np. wilgotność i temperaturę) laser femtosekundowy WaveLight® FS200 może być częścią wielu różnych zestawów urządzeń chirurgicznych.